Shtypi Sportiv

Shtypi sportiv eshte plaforma ku ju do te merrni informacionet me te fundit dhe me te sakta per te gjitha lajmet sportive rezultatet e ndeshjeve dhe lajme te merkatos te ndodhura ditet e fundit. Shtypi sportiv eshte nje forme e shkruajtur e raporteve te temave te ndryshme sportive dhe llojeve te ndryshme te sporteve ose kompeticioneve. Shtypi per sportet filloi per here te pare ne fillimet e viteve 1800.  Ka shume lloje te ndryshme sportesh ku bejne pjese, futbolli, basketbolli, volejboll, tenis, not etj. Ne faqen tone ju do te gjeni adresat e disa nga gazetat sportive me te mira ne shqiperi rreth informacioneve sportive.

 Aty do jene lajmet me te rendesishme te transfertave te futbollit, rezultateve te disa nga ligave me te rendesishme si Seria A, La Liga, Premier League, Bundesliga, Champions League, Uefa Europa League etj. Ju gjithashtu do jeni te informuar rreth lajmeve te fundit te Basketbollit ne rajon dhe ne bote ku perfshihen disa nga kampionatet me te rendesishme te basketbollit. Pervec lajmeve ne mediat e listuara ne faqen tone ju do te gjeni rezultatet e ndeshjeve te futbollit ne kampionatin Italian, Anglez, Gjerman, Spanjoll, Frances dhe shume te tjera. Cdo lajm I merkatos sportive do gjendet tek gazetat e listuara sportive.

Te rejat e fundit nga Shtypi Sportiv dhe gazetat online. 

Ne jemi nje platforme online qe mundeson shperndarje te informacionit rreth shtypit sportiv ne kosove dhe shqiperi.

Ketu do mund te gjeni gazetat me te mira qe flasin rreth transfertave te futbollit, rezultateve, dhe informacioneve te rendesishme rreth sportit. E gjitha nje klik larg jush.

Pse sporti eshte I rendesishem per ju?

Sporti ju ndihmon qe te jeni me te shendetshem. Sporti te ben qe te vesh trupin ne levizje dhe ky eshte nje fakt I njohur qe stervitja te ndihmon me nje shendet te mire. Stervitja ju ndihmon me kontrollin e peshes, rrit sistemin imunitar dhe rezistencen ndaj semundjeve. Ngre humorin, rrit energjine dhe gjtihashtu ndihmon per nje gjume me te mire. Sa me shume te merreni me aktivitet fizik aq me pak eshte rreziku per tu demtuar.

Ne jemi te perqendruar per te sjelle lajmet e fudnit rreth shtypit sportiv per te ndezur pasionin e lexuesve dhe per te perditesuar informacionin ne menyren me te lehte te mundeshme.

Do te mesoni per punen ne ekip. Ne sporte individi meson qe te besoje tek te tjeret dhe gjithashtu te motivojne njeri tjetrin per te arritur nje qellim te perbashket. Edhe pse sported individuale jane te mrekullueshem, sported me ekipe gjithmone ju mesojne nje mesim: Suksesi si skuader. Ketu cdo gje varet se sa mire bashkeveprojne lojtaret se bashku. Edhe lojtari me I mire nuk mund te fitoje lojen I vetem.

Tashme nuk keni pse blini gazeta per tu informuar per shtypin sportiv. Ne ofrojme cdo sherbim online, nje klikim nga smartphones, laptopi apo tableti juaj.

Do te krijoni shoqeri. Kurt i bashkoheni nje ekipi sportive, dashje ose pa dashje do te beni shoke. Duke qene se gjate gjithe kohes do jeni duke luajtur se bashku me ekipin per nje qellim te caktur dhe ne nje sport qe te gjithe jepi pasionante do te krijoni disa nga miqte me te mire te jetes tuaj. Se bashku me disa momente qe jane teper te vlefshme.

Do keni mundesi qe te ndiqni nje profesion qe e keni passion edhe nese nuk jeni I mire me mesime. Edhe pse kjo nuk eshte nje arsye kryesore per tu futur ne nje ekip sportiv, fakti qe shume persona sot jane te suksesshem si futbolliste ose si basketbolliste etj do te thote qe edhe ti mund te kesh nje mundesi nese ke pak talent dhe shume vullnet per te ndjekur endrren tende.

Dp kesh nje avantazh ne vendin tend te punes. Jo te gjithe njerezit qe merren me sporte nuk jane “aq te zgjuar”. Ne fakt eshte nje studim qe tregon se personat qe jane marre per nje kohe te gjate me nje lloj sporti te caktuar jane me te zgjuar se personat qe skane ushtruar kurre ndonje lloj sporti.

Duke u marre me sport ju do te clironi shume nga stresi juaj I perditshem ne pune, ne familje etj. Stervitja eshte nje menyre shume e mire per te larguar stresin, kjo si pasoj qe mund te krijosh shoqeri te re te cilet mund te ndihmojne duke te mbeshtetur ne cdo moment tendin, jashte ose Brenda stervitjes. Pasi kete bejne miqte. Kur nuk ndihesh mire ose je ne presion per dicka, therrit nje nga shoket e ekipit dhe filloni te flisni duke u stervitur pasi kjo ndihmon shume.

Shtypi Sportiv i merkatos verore dhe asaj dimerore i pershtatur ne menyren me te mire te mundshme per te qene sa me prane tifozeve me lajmet e fundit. 

Sportet e organizuara dhe te mire strukturuar se bashku me aktivitet fizike mund te krijojne shume perfitime per femijet dhe adoleshentet. Eksperiencat positive qe sportet dhe nje stil jete aktiv I sjellin nje te riu ruajne nje rol jetesor ne formimin e nje femije ose adoleshendi.

Te qenit pjese e nje ekipi rrit imazhin tuaj personal. Rrit vetebesimin dhe gjithashtu ju motivon per tu permiresuar gjate gjithe kohes ne sportin qe ju keni zgjedhur. Nese ndihesh mire per menyren se si dukesh kjo mund te te ndihmoje te ndihesh me mire per personin qe je. Atletet qe marrin pjese ne sportet me klube rrisin shume imazhin e tyre dhe kjo ndikon ne nje rritje te vetebesimit. Keta persoan gjithashtu thuhet se kane shume pak shanse te shfaqin shenja depresioni si pasoje e te mirave qe sjell te qenit pjese e nje ekipi sportive.

Skuadrat sportive rrisin lumturine per nje kohe te gjate. Atletet qe merren me sport jane me te shendetshem dhe me te kenaqur me jeten e tyre. Nje studim zbuloi qe aktiviteti fizik(sidomos te merresh me sporte te ndryshme) kishte nje influencim shume te madh per kenaqesite e jetes se personave qe e kryen kete studim.

Meso te rejat me te fundit te transfertave dhe rezultateve me ane te aksesimit te shtypi sportiv. Ketu do jene padyshime burimet me te mira te informacionit. 

Rivaliteti rrit perqendrimin dhe rezistencen. Aktiviteti fizik I perditshem eshte nje celes I suksesit per te rritur rezistencen. Si kthim rezistenca rrit sistemin kardio vascular. Me kalimin e kohes si pasoje e ushtrimit me aktivitet sportiv do ju forcoje kockat dhe gjithashtu do ju rrise masen muskulare ne trupin tuaj duke ju bere nje person me te shendetshem.

Shtypi Sportiv